Nyní objednejte a ušetřete až 20%!

Informace o kategoriích FATMOOSE

Mohu výrobky FATMOOSE zakoupit pouze online?

Protože jsme čistě e-shop, prodáváme naše produkty výhradně přes internet. V našem adresáři prodejců najdete seznam všech prodejních platforem, na nichž jsou kromě našeho e-shopu rovněž k dispozici naše produkty. Náš tajný tip pro vás: sledujte pravidelně naše kanály sociálních médií. Pravidelně vás tam překvapujeme skvělými (slevovými) akcemi)!

Existují k produktům společnosti FATMOOSE katalogy nebo prospekty?

Životní prostředí je pro nás velmi důležité. Proto nepoužíváme tištěné katalogy. Na našem internetovém obchodě naleznete vše, co potřebujete k realizaci jedinečného útočiště pro Vaše děti.

Mohu dětská hřiště vidět na výstavě?

Výstavní prostor se zatím neplánuje. Pokud však žijete v naší blízkosti nebo Vás k nám zavede cesta, pak se u nás zastavte: V našem areálu máme postaveno několik dětských hřišť. Samozřejmě se také můžete podívat na naše stránky se zpětnou vazbou  a udělat si tam první představu o našich dětských hřištích.

Jsou dětská hřiště Wickey vhodná i do veřejného prostoru?

Naše dětská hřiště jsou určena pouze pro soukromé používání.

Potřebuji pro dětská hřiště FATMOOSE stavební povolení?

Vzhledem k tomu, že se právní úprava může odlišovat nejen mezinárodně, nýbrž také regionálně, doporučujeme Vám, abyste se na příslušném obecním/městském stavebním úřadě informovali na aktuální předpisy.

Jak mohu své dětské hřiště FATMOOSE zlikvidovat, když již pro něj nebudu mít využití?

Po demontáži dbejte na odbornou likvidaci. Kde můžete zlikvidovat impregnované dřevo, se dozvíte na svém místním úřadě.

Vyžadují dětská hřiště FATMOOSE údržbu?

Stejně jako u každého jiného užitného předmětu mohou i na našich dětských hřištích vznikat stopy použití. Proto doporučujeme, abyste na svém dětském hřišti pravidelně kontrolovali pevnost šroubů a prken i výbavy.
Další tipy a informace o údržbě najdete v montážním návodu na své dětské hřiště.

Existuje pro mé dětské hřiště možnost rozšíření?

Rozhlédněte se v klidu na našem internetovém obchodě. Zde uvedené příslušenství lze bez problémů namontovat na každé dětské hřiště. Jednotlivé přídavné moduly hřišť nelze v současné době samostatně (do)objednat.

Existují nějaké položky, které bych měl dodatečně doobjednat?

Rozhodně Kotvy zpro zabetonování do země. Ty jsou nezbytné k tomu, aby bylo dětské hřiště nebo houpačka co nejstabilnější. Na produktových stránkách příslušných výrobků se dozvíte, které kotvy pro ně doporučujeme.

Jaké výšky podest u FATMOOSE existují a jaké jsou nejvhodnější?

Na stránkách FATMOOSE naleznete dětská hřiště a domky s nejrůznějšími výškami podest. Které dětské hřiště je pro Vás to pravé, to závisí vždy na Vašich předpokladech a přáních. Je Vaše zahrádka spíše malá a Vaše děti s lezením a houpáním teprve začínají? Pak možná stačí dětské hřiště s výškou podesty 90 cm nebo 120 cm a krátkou skluzavkou. Velká dětská hřiště s výškou podesty 150 cm nebo 210 cm a nástavbovýmni moduly jsou skvěle vhodná pro starší děti – a dlouhou radost z hraní.

Kde naleznu přesné rozměry dětského hřiště?

Poslední obrázek v galerii na příslušné produktové stránce Vás informuje o délce, výšce a šířce Vašeho vybraného výrobku.

Mohu na své dětské hřiště namontovat jakékoliv příslušenství?

Volanty, dalekohledy apod. je možno namontovat na jakékoliv dětské hřiště přesně tam, kde to bude podle Vás nejlepší. Skluzavky však samozřejmě musejí být vhodné k podestě Vašeho dětského hřiště.

Může si na dětském hřišti hrát i několik dětí najednou?

Pro počet dětí hrajících si na dětském hřišti v zásadě neexistují žádné předpisy. Je však třeba mít na paměti, že jednotlivé podesty mají maximální nosnost 100 kg. Jednotlivé prvky, jako je např. houpačka, skluzavka atd. smějí být zatěžovány maximálně 50 kg.

Do kolika kilogramů smí být dětské hřiště maximálně zatěžováno?

Obecně se můžete řídit podle následujících orientačních hodnot: Naše trámy pro houpačky/nosníky mají celkovou zatížitelnost 100 kg, naše standardní sedáky houpaček mají nosnost 50 kg. Hranice zatížení jednotlivých platforem činí 100 kg.

Je povinné použití bezpečnostních podložek?

Pro soukromé používání našich dětských hřišť neexistuje žádný zákonný předpis. Pokud však Vaše dětské hřiště stojí na tvrdém podkladu, jako např. na kamenité zemi, doporučujeme Vám z důvodu bezpečnosti podložení ochrannými rohožemi.

Je možno sedáky houpaček namontovat i na strom?

Zásadně je to samozřejmě možné. Předpokladem je odolná větev bez rozvětvení, které by mohly být pro Vaše děti při houpání nebezpečné. Pro tento účel jsou nejvhodnější naše kruhové houpačkové objímky. Mějte však prosím na paměti, že montáž na jiné objekty proběhne na Vaši vlastní odpovědnost.

Jak upevním konstrukci houpačky?

Stejně jako u našich dětských hřišť musí být nosné sloupky houpaček připevněny kotvami zabetonovanými v zemi. Na produktových stránkách příslušných výrobků zjistíte, které kotvy pro ně doporučujeme.

Jak velká musí být bezpečnostní vzdálenost pro konstrukci houpačky?

Obecně doporučujeme houpačku postavit v bezpečnostní vzdálenosti dvou metrů od jiných objektů/překážek.

Kolika kilogramy smí být konstrukce houpačky a houpačka samotná maximálně zatěžována?

Obecně se můžete řídit podle následujících orientačních hodnot: Naše trámy pro houpačky/nosníky mají celkovou zatížitelnost 100 kg, naše standardní sedáky houpaček mají nosnost 50 kg.

Je možno v obchodě FATMOOSE zakoupit také písek do pískovišť?

Na stránkách FATMOOSE písek zakoupit nemůžete. Kvalitní písek pro své děti však zakoupíte v každém dobře zásobeném obchodě pro kutily.

Jak je možno zabránit tvorbě plísní a hub?

Naše dřevo je tlakově impregnované. Při tomto procesu je do dřeva za vysokého tlaku natlačen impregnační prostředek. Tento proces chrání dřevo nejen před povětrnostními vlivy, nýbrž také působí preventivně proti organismům, které mohou po napadení dřevo zničit.
Vy sami můžete tvorbě plísní předcházet aktivně tím, že dřevo ihned po převzetí vybalíte a až do sestavení (minimálně 2 dny předem) uložíte na suchém místě.